Ταινιάκι stop motion animation με lego σε διαδικασία work in progress.
Μια ιδέα που ξεκίνησε πέρυσι και διακόπηκε λόγω της καραντίνας αλλά που κατάφερε να συνεχίσει φέτος παρά τις αντίξοες συνθήκες.

Αποτελεί ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα στο πλαίσιο της συνεργασίας του μαθήματος της Θεατρικής Αγωγής της Δ τάξης με την Σχολική Βιβλιοθήκη. Η ομάδα που επέλεξε να δουλέψει αυτό το project αποτελείται από τέσσερα παιδιά : την Αθηνά,τον Πρόδρομο, τον Θανάση και τον Βασίλη.Το σενάριο γράφτηκε από τα παιδιά με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού και υπεύθυνης της Σχολικής βιβλιοθήκης, κ. Κικής Αξιώτη κι έχει ως θέμα το μύθο του Θησέα εξ αφορμής της ιστορίας που διδάχθηκαν τα παιδιά στην Γ’τάξη.
Η σκηνοθεσία γίνεται από τα ίδια τα παιδιά μέσω της εφαρμογής stop motion με τη καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Θεατρικής Αγωγής κ. Νατάσσας Νούτση.

Μείνετε συντονισμένοι….. η πλήρης ταινία σύντομα κοντά σας!!!

Σε εξέλιξη…Μια γεύση από την επερχόμενη Υπερπαραγωγή -Video